V lednu zemřel Viktorín Šulc (1951-2025), scénárista, dramaturg, publicista a spisovatel.
Čtenáři ho znají především jako autora literatury faktu a krimipovídky. V roce 2000 zvítězil v soutěži České televize O dýmku Sherlocka Holmese nejlépe vyhodnoceným scénářem Muž, který vycházel z hrobu. Na kontě má další televizní filmy Agentura Puzzle, dále Všichni musí zemřít nebo Škodná, z nichž první dva se dočkaly literární podoby. Jeho kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004. Je autorem odborné monografie Když vzlétne děs a nevíra, mapující tuzemské sexuální vraždy z let 1926 až 1999. V létě 2008 natáčel režisér Dušan Klein televizní film Hrobník podle jeho scénáře, na podzim téhož roku vychází kniha Lovec přízraků, kterou Šulc napsal společně se známým kriminalistou Jiřím Markovičem.
Detektivnímu žánru se věnoval i v rozhlase. Napsal například třídílnou detektivku Etuda z odvrácené strany (1987), v níž na sídlišti dochází k sérii velmi brutálních útoků na mladé ženy… Poručíka Sýkoru hrál Vladimír Dlouhý a kapitána Hájka (Alois Švehlík). Dlouhý si zahrál i v další jeho detektivec Vrah hraje s námi (1990, režie Ivan Holeček).
Viktorín Šulc psal také hry pro mládež (Kuře á la Diplomat, 1986; Průvodce po pamětihodnostech srdce, 1983), ale také dobově poplatné kusy jako hru o posledním měsíci života komunisty Jana Ziky Neporažený (1985, v hlavní roli Pavel Soukup).
Pro cyklus her faktu Tuny mají svá jména napsal se Svatoplukem Šteflem hru Diskusní příspěvek (1984) o „osobní odpovědnosti a statečnosti v hodnocení vlastní práce“.
V paměti posluchačů zůstávají také jeho dramatizace Verneova Přízraku Dochartovy šachty (1984), dvoudílný Zářící den Jacka Londona (1989) nebo Dřevěné zbraně Georga Owena Baxtera (1989). Věnoval se také dramaturgické a recenzní činnosti v oblasti rozhlasové tvorby, a to především pro časopis Scéna v 80. letech. V době listopadové revoluce byl společně s Karlem Weinlichem hlavní tváří (a hlasem) rozhlasového Občanského fóra.